TOPlist

Report 16 a 17.kola - Povolit, přitáhnout... PDF Print E-mail
Written by Jan Kittler
Thursday, 14 May 2015 14:51

Další dvojčlánek dokonale vystihuje klasická fotbalová hantýrka "povolit, přitáhnout", kdy v zápase s WarrioorS jsme soupeři dovolili opravdu vše a o týden později naopak přitáhli uzdu FC Marťans, což pro nás v součtu znamenalo zasloužené 3 body. Tak si povolte opasky, přitáhněte monitor a čtěte dál...

FT PEDF PRAHA "B" - FC WARRIORS PRAHA 5:12 (2:8)
B: 2x Kulhánek, 2x Štangler, Valenta

S: Kreisinger - Kittler, Štangler, Valenta, Kulhánek, Rojdl

1. Fáze - povolit:
Začíná nás dohánět problém s marodkou, Mates - koleno v háji, mimo do konce sezóny, Soldy - fialovej palec z víkendu, Šrainy - nestíhá z tréninku. Sestavu dohromady dáme, ale nutno říct, že tyhle absence jsou citelně znát. Kdyby s náma mohla hrát Lucka, která má jako věrná divačka větší návštěvnost, než většina týmu, to bychom si pískali Emotikona smile Hned od začátku na nás soupeř vlétl a dobrým pohybem a kombinací nás přehrával. Snažili jsme se taky něco vymyslet, ale naše šance byly celkem bezzubé, zato soupeřovi rychlé přechody pokaždé smrděly gólem. Ten na sebe nenechal dlouho čekat a brzy jsme prohrávali 1:0. Na to jsme ještě dokázali odpovědět Kubou, který si po parádním výhozu Romana z první balón připravil a hned na to z druhé loboval, čímž si udělal trhací kalendář z obránce i gólmana. To bylo bohužel na delší dobu vše, na co jsme se zmohli. Warrioři s chutí využívali jednu šanci za druhou a najednou to bylo 7:1. Na 7:2 snížil opět Kuba, ale poločasovou tečku měli opět WarriorS - 8:2. Ani nevím, co jsme si o poločase řekli, ale do druhé půle jsme vletěli, jako kdyby byl stav nerozhodný a vytvořili si několik šancí, které volaly po gólu. Bohužel neůspěšně a tak opět úřadoval soupeř - 10:2. S debaklem jsme se ale nesmířili a konečně se na nás taky trochu usmálo štěstíčko. 2x Štány procedil míč mezi nohama gólmana a jednou po přiťuknutí Kuby rozvlnil síť taky Walli - 10:5. Najednou jako by nám nalili živou vodu do žil. Výřili jsme pohybem, dobrou kombinací, jen ta koncovka... V tu chvíli jsme byli rozhodně lepším týmem my. Zchladil nás až gól na 11:5. V závěru ještě soupeř zkoušel powerplay s pěti hráči v poli, kterou jsme velice slušně bránili a branku dostali až v samém závěru, konec 12:5. Výsledek krutý, ale vítězství soupeře zasloužené. Jak sami přiznali na svých stránkách, podali nadprůměrný výkon, se kterým by se nemuseli stydět ve vyšší soutěži. Momentálně také jsou na první příčce a postup jim přejme (na jejich strákách si můžete přečíst, co napsali o zápase s náma http://www.fcwarriors.cz/). Na našem výkonu mě nejvíce těší to, že za jakéhokoli stavu jsme zápas nezabalili a snažili se do toho dát všechno i když jsme věděli, že z toho vítězství už asi nebude. Někdy se to holt nepovede, ale příště se znovu přitáhne...

FT PEDF PRAHA "B" - FC MARŤANS PRAHA 4:0 (1:0)
B: 2x Homola, Kittler, Soldát

S: Kreisinger - Kittler, Soldát, Rojdl, Homola, Klucký

2. Fáze - přitáhnout:
Marodka se prohlubuje, Mates - koleno out, Štány - koleno out, Walli - odletěl do NY fotit akty, Kuba - do večera učí, Šrainy - bohužel opět nestíhá (myslím), Kíťa - pořádně protáhnutej kaďák, ale zkusí to ze střídačky (nakonec bezva výkon, jako za mlada ;)). Do zbraně tedy musíme povolat mladé pušky Martina s Kubou u kterých doufáme v delší spolupráci a s fialovým palcem se vrací Soldy. Zápas začíná nervózně, chyby jsou na obou stranách, avšak nevyužité. Prvních 10 minut - Roman čaruje, Soldy motá, Adam se motá, Martin zatím suší vlhký střelný prach a ještě čekáme co Kuba. Kíťa to zatím jistí z lavičky. Cca v polovině zápasu začínají kluci pociťovat únavu a tak se na hřiště dostává žolík Kíťa, "aby si prej kluci mohli vydechnout". Tím se schyluje k velkým věcem. Po jedné z akcí přichází křižná přihrávka před soupeřovu branku kde nemůže být nikdo jiný než náš Honzík na cestách. Jak řekl Adam, "ten kluk prostě ví, kde má bejt". Dodává tím tochu klidu na naše kopačky a určuje poločasový stav 1:0. V druhé plůli jsme trochu přidali a na stavu skóre to bylo vidět. Nejdřív si s balónem na gumičce udělal z obrany dobrý den Soldy a z nulového úhlu zakončil do odkryté branky, poté konečně dosušil střelný prach Marťas a dvakrát provětral Marťanskou síť - 4:0. Nechtějte po mě detaily, bo už si je napamatuju, každopádně to byl velice povedený zápas od celého týmu. I tak bych ale vyzdvihnul galapředstavení Romana, který jako správný Černovous čaroval a vysloužil si tím první nulu v barvách peďáku! Druhé, co bych vyzdvihnul byla divácká návštěvnost. Sešli se nám hned čtyři holčičky, takže tímto děkujeme za podporu Evčo, Kamčo, Lůco, Pájo! (seřazeno podle abecedy, ne podle důležitosti, aby se nemohli hádat:))