TOPlist

Report 5.kola - Plichta s bojivníkama PDF Print E-mail
Written by Ondra Štangler
Wednesday, 22 October 2014 17:26

V den zápasu dalšího kola vylovili naši pisálci z paty článek ke kolu předchozímu. Přečtěte si o tom, jak se našim klukům dařilo před dvěma týdny v pátém kole...

FT PedF Praha B - WarriorS FC 3:3 (1:2)
G: Matyáš, Walli, Mates

S: Roman - Štány, Mates, Walli, Maty, Šrainy, Kuba

V tomto zápase nás čekal opět soupeř, se kterým jsme již měli zkušenosti z let minulých a to Warriors. Soupeř hrál trpělivě, takticky, držel více balón, nikam nespěchal, čekal na naší chybu a dobře bránil. My zase náš klasickej ofenzivní fotbal, hurá všechno dopředu a dozadu se uvidí. Warrioři byli první poločas rozhodně lepší a zaslouženě se dostali do dvoubrankového vedení. Šance měli i další, ale při nás stálo trochu toho štěstíčka a v bráně klasicky výborný Roman. A když se nám do poločasu Matyášovou trefou z úhlu na vzdálenější tyč podařilo snížit na 1:2, rozhodně bylo pořád o co hrát.
O poločase padali různé názory: "Jsou to sračky, nakopem jim prdel!" nebo "Tyjo jsou fakt lepší a můžem bejt rádi, že to není víc.". Každopádně jsme se shodli na tom, že je to pořád otevřený a ještě se o to porvem.
Druhý poločas začal celkem vyrovnaně a opatrně z obou stran a nutno říct, že Warriors oproti první půli hráli víc zataženě, což je nakonec pravděpodobně stálo výhru. Sice nejřív stihli navýšit vedení na 3:1, ale jak postupoval čas, naše aktivita se čím dál více stupňovala a odměna se blížila. A když Walli snížil na 3:2, jako by nám vlili novou krev do žil. V tu chvíli byl na hřišti jenom jeden tým, který se hnal za vyrovnáním, ba i za vítězstvím. Najednou jsme byli všude dřív, vyhrávali jsme souboje a kombinace díky lepšímu pohybu najednou krásně vycházela. Soupeř se sporadicky dostával do protiútoků, které jsme ale stíhali hasit dřív, než to vůbec pořádně začalo smrdět. Když pak Mates srovnal na 3:3, vypadalo to, že je jen otázka časku, než soupeře náš válec rozjezdí na sračky. Bohužel dost času a hlavně spousta šancí, z nichž rovnou několik spadalo do kategorie ložených, nám nestačilo k tomu, abychom vítězství strhnuli na svou stranu a tak i po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli nerozhodné skóre.

Myslím, že za první poločas si zasloužili vyhrát kluci z Warrioru a za druhej zase my, takže remíza je asi fér. Stejně jako se celý zápas odehrál v fair-play duchu.

V dalším zápase už bychom ale potřebovali naplno bodovat a poskočit v tabulce o několik příček.

Pededef! Plác! Válec! Baňyk pyčo! Nazdar!