TOPlist

Report 4.kola - Návrat hvězd PDF Print E-mail
Written by Jan Kittler
Sunday, 12 October 2014 07:18

V poslepované sestavě jsme se ve čtvrtém kole postavili týmu Gusanos Rojos (dále pouze jako OH - obtížný hmyz). Při návratu do sestavy se trefil jak Marťas, tak Kuba a výrazně tak přispěli ke gólovým hodům, které potěšili oko
nejednoho (možná že nakonec jednoho) diváka a cenné remíze. Více v článku

FT PedF Praha B - Gusanos Rojos 6:6 (3:3)
G: 2x Mates, 2x Hombré, Vastlík, Kuba

S: Roman - Štány, Mates, Hombré, Vastlík, Kuba, Maty

Před zápasem jsem myslel, že mě jebne. Bruslák se tentokrát vůbec nehodil, protože to znamenalo -3 hráči a k tomu se ještě přidal Šrainy, jehož výron byl tak silný, že mu nedovolil nastoupit. Sháněl jsem teda všechno, co mělo ruce a nohy, vyměnil si pár "píčovacích" SMSek s Matesem, ale nakonec se to podařilo dát do kupy ve slušném počtu. Po operaci kolene se nám konečně zrehabilitoval Kuba, kterého ještě posledních pár týdnů limitovala smrtelná rýmička, ale za pomocí antibiotik ji vyhnal, povolali jsme ze zaslouženého odpočinku veterána Vastlíka a do pole nám přišel pomoct i čapájev Hombré.

Při rozkopávání jsme pokukovali po soupeři, který vypadal velice slušně a tak jsme zápas začali opatrně a s respektem a to až do 4. minuty, kdy se po pravém křídle prohnal navrátilec Kuba a křížem na vzdálenější tyč procedil gólmana hostí - 1:0. Hráli jsme aktivně, dobře napadali a soupeř se příliš nedostával na dostřel naší branky. Z jedné příležitosti však přeci v 9. minutě srovnal na 1:1. Poté přišli velké chvíle Hombrého, který dvěma slepenýmy góly poslal náš tým do dvoubrankového vedení 3:1. OH rychle snížil na 3:2 a ještě do přestávky stihl vyrovnat na poločasových 3:3. Nutno říct, že se hrál velice svižný futsal ve velice férovém duchu.

Druhý poločas začal obdobně jako první. Po cca čtyřech minutách jsme opět vedli a když Marťas oprášenýma střelkama vyslal svou pumelici, vedli jsme opět o dvě branky - 5:3. Vypadalo to s náma dobře, drželi jsme míč a nepřipouštěli nějaké komplikace. Po dvou individuálních chybách, kterých se nám do té doby dařilo vyvarovat jsme však zaznamenali od OH dva tresty v naší síti a ve 43. minutě bylo opět srovnáno - 5:5. Tři minuty před koncem nás soupeř zaskočil dokonale a poprvé v zápase se ujal vedení 5:6. Taktika, bojovnost, štěstíčko, to vše nám však nakonec nahrálo do karet. Jelikož už nezbývalo moc času domluvili jsme se při timu na hru bez golmana. Napětí se dalo krájet a na naší střídačce nikdo nedýchal, když Hombré napřáhnul, střela byla sražena, ale Maty svým důrazem tlačil balón do brány tak, že byl v pokutém území faulován a ještě nastřelil soupeřovu ruku (asi) - penalta (nebo dvě? :-)). Na značku pokutového kopu si balón staví Mates a nekompromisně srovnává na konečných 6:6.Myslím, že jako shrnutí je úplně přesný komentář k utkání od rozhodčího (viz. níže).

Z naší strany to bylo odježdený a odbojovaný a tak jenom škoda, že jsme 2x neudrželi dvoubrankový náskok.