TOPlist

Report 4.kola - Ševci na kolotoči PDF Print E-mail
Written by Jan Kittler
Tuesday, 01 October 2013 19:51

Přistupte k naší atrakci. Potočíte se popředu i pozadu, necháte se unášet na vlně NAŠÍ pohody, užijete si náš nový PEDF řetízkový kolotoč. A to vše pánové, to vše zcela zadarmo. Tak nějak takhle si mohli připadat soupeři z týmu Šílení ševci, kteří s námi změřili síly v posledním kole futsalové ligy. (více v článku)

FT PEDF PRAHA "B" - Šílení Ševci  9:2 (4:2)

G: 5x Šrain, 2x Walli, Soldát, Svatoň

S: Jančařík - Kittler, Soldát, Hrubeš - Svatoň, Valenta, Šrain, Rojdl

Průběh zápasu:

Když jsme ve třech hráčích, šesti stupních a žádným míčem, stáli na promrzlém hřišti na Astře a bylo asi 7 minut do výkopu, začali jsme pochybovat, jestli utkání vůbec odehrajeme. Moje obavy se nakonec nepotvrdili a tak jsme mohli začít psát další kapitolu do kroniky zápasů B týmu Peďáku. Náš tým se viděl po cca 14 -ti dnech a jako vždycky to na naší hře aspoň z počátku zápasu bylo znát. Utkání začalo, první minutky tikaly rozhodčímu na hodinkách a my se pustili do obléhání soupeřovi branky. Dokud soupeř dokázal běhat, dělalo nám docela problém se k šancím protlačit. Po rozkoukání jsme ale nasadili pekelné tempo a Ševce zmáčkli. Jednalo se o soustavný tlak, soupeře jsme zavřeli na jejich polovině a málokdy je pouštěli z jejich obranné ulity. Utkání jsme začali v lehce polátané sestavě. Chyběl zraněný pilíř zadních řad Mates a taky trenér José Štaurinho. Za Matese zastoupil v obraně Soldy, který odehrál výborný zápas a trenérskou židli zasedl svým superkákem právě marod Párek. Od začátku jsme měli víc ze hry, vyjádřili jsme to i gólově. Bohužel soupeř vyrazil dvakrát do protiútoku a do stavu 2:2 pokaždé dokázal srovnat. Byli jsme ale lepší ve všech aspektech hry. Šance střídala šanci, soupeř hrozil jen sporadicky a z mého pohledu to byl jeden z nejjasnějších zápasu, které jsme kdy vyhráli. Naši střelci sbírali po pohledných kombinacích do prázdné kasy jeden gól a asistenci za druhou. Soupeře jsme zlomili při stavu 2:2, když během pár minut po penaltách za fauly, ruku alá Suaréz nebo akcích do opuštěné klece, protivník zcela rezignoval a očividně mu i došli síly. Některé akce jsme nedotáhli, ale to samé se dá říct i soupeři, který když už se do příležitosti dostal, tak ji zahodil. Střelcem utkání se stal opět Vašek a sám jsem zvědavý, až jednou nedorazí, kdo ty fíky nasází. V druhé půli jsme už neinkasovali a i nadále jsme soupeře válcovali. U hostů bych vyzdvihl tři hráče. Hráč s číslem 14 nám dělal největší problémy, jeho Zidanovka mě bude strašit ještě dlouho. Hráč č. 11 byl zase adept na cenu BRUTUS LIGY a to může potvrdit většina z nás při pohledu na kotníky a holeně. Hlavní hvězdou soupeře bych ale za ukázkový brankářský zákrok vyhlásil obránce hostí, který ukázkovým hokejovým semaforem vytěsnil Vaškovu střelu mířící do brány. Za to dostal červenou kartu, kterou následně rozhodčí odvolal. No prostě hrajeme prales. Z našeho týmu bych oproti běžnému výkonu ocenil hru našeho kapitána, který sice opět nedal gól, ale podporoval náš útok jako už dlouho ne a připravil i několik gólovek. Upozornil bych taky na tresťňák Wally – Soldy, kdy prvně jmenovaný zamotal merunu přímo za tyč. To vše po poradě s naším prozatímním koučem a roztleskávačem Matesem. Jak je to lehké. Utkání nakonec skončilo 9:2. Soupeř ve sprše sportovně uznal, že jsme byli nad jeho síly. Doufám, že takovýchto zápasů odehrajeme víc, abychom nemuseli být do poslední minuty v napětí, jak to dopadne. Příště by nás měl čekat soupeř podobné kvality, ale pozor na to. Vzpomeňme si na závěr uplynulé sezóny, kdy nám postup utekl v posledních třech zápasech doslova mezi prsty. Tentokrát to byl kolotoč, ale míč je kulatej a příště může být všechno jinak.

Makejte na sobě, nechlastejte a fetujte s mírou.