TOPlist

Report 15.kola - KYX - Prodrápali jsme se k další výhře PDF Print E-mail
Written by Jan Kittler
Tuesday, 23 April 2013 07:01

Očekávalo se již potřetí v řadě na vlas stejné složení jako v minulých zápasech. Dá se tedy očekávat vzrůstající tendence křivky sehranosti, která se vyjádřit rovnicí y= Bayern+Dortmund2. Tento fakt ruku v ruce s příjemným počasím byl lákadlem pro naše fanoušky, nebo cheeleaders, kterých opět přišlo spoustu. Zanedlouho se ale začaly rojit oranžové dresy, které vytvořili tradiční předzápasový diskuzní kroužek.  Více o zápasu si přečtěte v článku.

FT PEDF PRAHA "B" - KYX PRAHA 6:1 (4:1)

G: 2x Šrain, 2x Vastl, Pártl, Hrubeš

S: Jančařík - Hrubeš, Kittler, Pártl - Vastl, Svatoň, Kulhánek, Šrain

Průběh zápasu:

Před samotným zápasem jsme si odbyli další pískání. Tentokrát se toho ujal Kíťa. Jen ve zkratce se dá podotkout, že zápas mezi Kontrolou pohody a Šílenými ševci moc krásy nepobral. Asistent rozhodčího tedy mohl krásně pozorovat, kdo a jak moc se na náš zápas těší. A to hlavně z usouzení z pořadí příchodů. Jako poslední dorazilo duo Šrainy - Matěj, které mělo trochu zpoždění kvůli natáčení nového dílu porna "Párky v akci II". A tak přijali v rozjařené náladě a hromadou nejapných keců. Jak již víme, jsme mezi sebou kamarádi a dokážeme se vždycky povzbudit. Teď tomu také nebylo jinak. Bohužel se srandičky přenesly i do úvodních minut zápasu a jejich vinou jsme se nedokázali koncentrovat. Po necelé minutě jsme prohrávali 0:1 a hráči Kyxů byli rázem na koni. Zápas sotva začal a na světě bylo drama. Samozřejmě nikdo snad nemohl věřit, že by to kluci z peďáku neobrátili, snad jen vyhecování hráči soupeře. Na hřišti se to začalo ostřit a padala i nevybíravá slůvka. Někteří jedinci z řad soupeře si museli dejchnout lajničku, po které se cítili jak v lize mistrů, jinak to není možné. Řada byla tedy na nás, abychom veškeré spekulace o našem selhání vyvrátili rychlými góly, času na ně bylo dost. KYX ještě jednou zahrozil a mohl odskočit na rozdíl dvou branek, ale v tomto případě jsme měli štěstí. Pak už jsme ale úřadovali my. Po rohu se v hloučku z blízkosti prosadil Párek, který nedal golmanovi žádnou šanci. Dočkali jsme se zaslouženého vyrovnání - 1:1. Pak přišel dokonalý obrat, kdy útočné duo Šrainy-Vastlík nasázelo tři branky během několika minut. Abychom to vzali popořadě, nejprve se nechal faulovat-nefaulovat Šrainy, nicméně penalta byla písknutá. Míč na značku pokutového kopu si postavil Vastlík a neomylně posílá naše mužtvo do vedení - 2:1. Na 3:1 zvyšoval Šrainy po hezké kombinaci propálil ze středu vše, co mu stálo v cestě. A aby toho nebylo málo, opět po hezké souhře tohoto dua zvyšoval na 4:1 Vastlík. Poločas jsme v poklidu dohráli a do druhé půle si drželi tříbrankový náskok.

Výměna stran přinesla obrovskou změnu našeho výkonu. Nedovedu si tuto změnu vysvětlit. Dostávali jsme se zbytečně pod tlak a několikrát nás zachránil opět vynikající Hombré nebo neschopní útočníci KYXu. Dvakrát jsme vykopávali míč z branky. Nevím co pozitivního bych z druhého poločasu měl vypíchnout. Dlouho jsme odolávali neúspěšným kontrům a sami podobně zacházeli s našimi šancemi. Tento úsek hry bych zvolil asi nejhorší od začátku jara. Zápas se proměnil v soutěž "Každý si musí dát góla" a zapomínalo se, že každý má svojí úlohu. Uklidnění přinesl až gól Kravky na 5:1, po samostatném úniku poslal míč levasou k tyči. Místo gratulací se dočkal výkřiku: "Ty hajzle!", jako reakce na posunutí se v tabulce střelců na páté místo před Kíťu, jehož hlavu už držel ve své pravici (viz. obrázek stránky pedf na fb). Poslední hřebíček do rakve zasadil opět Šrainy, kdy zakončoval do prázdné branky. - 6:1. Gól byl ovšem skoro připsán Krávovi, který neuvěřitelnou rychlostí pronásledoval míč  směřující do prázdné branky s vidinou další branky na jeho kontě. Tímto ho volím největší "hyenou zápasu", medaily mu předám v dalším zápase na Astře. Za zajímavost ještě stojí známé pravidlo: "hlavou zeď neprozazíš, holení také ne", které se pokusil Kíťa vyvrátit při podklouznutí u okraje hřiště, kde byla chytře za lajnou umístěna další konstrukce branky. Důležité je zisk tří bodů a poučení pro příště, že je třeba hrát týmově až do samotného konce. Na osobní góly se nikdo ptát nebude, na výsledky ano.

S pozdravem a přáním regenerace ve volném týdnu přeje Kíťa.

Last Updated on Friday, 26 April 2013 09:06